Профілактика хвороб

  • COVID-19

    COVID-19 (коронавірусна хвороба) - гостра респіраторна хвороба, спричинена коронавірусом S ARS-CoV-2. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом: коли інфікована людина кашляє, чхає чи просто розмовляє з вами з близької відстані (менше 1,5 м). Найбільш поширені симптоми: підвищення температури; кашель; втома; втрата смаку чи нюху.

  • Туберкульоз

    Туберкульоз — це небезпечне інфекційне захворювання. Для захисту дитячого населення від найбільш важких форм туберкульозу в багатьох країнах світу проводиться масова імунізація новонароджених вакциною БЦЖ. До таких країн належить і Україна.

  • Поліомієліт

    Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання, яке спричинює поліовірус. Перебіг хвороби характеризується ураженням ЦНС, з виникненням парезів і паралічів, іноді може закінчуватися смертю хворого.

  • Дифтерія. Правець. Кашлюк

    З метою імунопрофілактики захворювань на кашлюк, дифтерію та правець в Україні використовується вакцина для профілактики дифтерії, правця та кашлюку, адсорбована, з цільноклітинним кашлюковим компонентом, суспензія для ін’єкцій.

  • Кір. Паротит. Краснуха

    Вакцинація проти кору, паротиту, краснухи (КПК) захищає організм дитини від цих трьох, на перший погляд, не смертельних, але дуже підступних захворювань. Кір є високоінфекційною хворобою – кількість сприйнятливих осіб, які захворіють після контакту із вірусом, перевищує 80%.

  • Вірусний гепатит В

    Гепатит В є вірусною інфекцією, що вражає печінку і здатна викликати як гостру, так і хронічну хворобу. Цей вірус передається в результаті контакту з кров’ю або іншими рідинами організму інфікованої людини.

  • Гемофільна інфекція типу b (ХІБ/Hib)

    За статистикою, від 3 до 6% випадків гемофільної інфекції типу b у дітей є фатальними; до 20% пацієнтів, які вижили після менінгіту, викликаного Hib, втрачають слух або мають неврологічні ускладнення.

  • Вірус папіломи людини (ВПЛ, HPV)

    Віруси папіломи людини – група вірусів, що переважно передається статевим шляхом як в чоловіків, так і в жінок, уражаючи шкіру та слизові оболонки. Існує близько 200 різних штамів вірусу папіломи людини.

  • Профілактика отруєнь грибами

    З початку 2022 року в області  зареєстровано  2 випадки отруєння дикорослими грибами у побуті, внаслідок яких отруїлось 4 людей. Перший випадок у березні поточного року - отруїлось 3 дорослих людей, внаслідок вживанням власноруч консервованих та смажених сироїжок, другий випадок в жовтні –  постраждала 1 особа (дитина 16 років), отруєння викликане вживанням смажених груздів.

Знайти