Усі новини

До Всесвітнього тижня правильного використання антибіотиків

Поділитися:

✨Щороку з 18 до 24 листопада відзначається Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків. В цей день лікарі у всьому світі розповідають людям про проблему антимікробної резистентності, небезпеки яка вона з собою несе та про можливі шляхи її вирішення.
👩‍🔬👨‍⚕Сьогодні відповідь на найбільш поширені питання щодо правильного використання антибіотиків надають фахівціві ДУ «Київський міський ЦКПХ МОЗ»: заступник генерального директора Наталія ГУНЧЕНКО, завідувач відділення антимікробної резистентності та інфекційного контролю Наталія ТУРІ, лікар – епідеміолог відділення антимікробної резистентності та інфекційного контролю Олександр ШМАРКО, завідувач відділення профілактики інфекційних хвороб Ірина АЛЕКСЄЄВА, завідувач відділення особливо-небезпечних інфекцій Олександр ПРОПАЩЕВ та завідувач відділом моніторингу та реагування на небезпеки Анна КОЦЮБА:
❓Що таке антибіотикорезістентність?
👩‍🔬Антимікробна резистентність (АМР), або антибіотикорезистентність (АБР) — це явище природної чи набутої стійкості мікроорганізмів (бактерій, вірусів, грибів, паразитів) до антимікробних препаратів та антибіотиків.
❓Чому це може бути небезпечно?
👨‍⚕АМР та АБР ускладнює лікування від інфекційних захворювань та підвищує ризик поширення захворювань, розвитку ускладнень, інвалідізації та смерті.
❓Яка причина виникнення антибіотикорезистентності?
👩‍🔬Основна причина розвитку резистентності – нераціональне використання антибіотиків: ⭕самолікування; ⭕недотримання певної дози, кратності прийому та курсу антибіотикотерапії; ⭕необґрунтоване застосування (часте застосування, використання, коли не діє на збудника інфекційного захворювання, призначення, коли можуть бути ефективними інші засоби); ⭕недотримання лікарями стандартів лікування; використання антибіотиків без призначення. Це дозволяє бактеріям адаптуватися і антибіотики перестають бути ефективними.
❓Як запобігти розвитку антибіотикорезістентності?
👨‍⚕Необхідно правильно використовувати антимікробні та антибактеріальні препарати, а саме:
❌Не займайтеся самолікуванням!
🏥Для лікування антибактеріальними препаратами зверніться до лікаря, який поставить діагноз та визначить доцільність та дозування для їх використання.
📝Необхідний жорсткий контроль продажу антибіотиків – лише за рецептом лікаря.
❗Якщо лікар призначив вам антибіотикотерапію — не припиняйте прийом препарату й пройдіть повний курс лікування, навіть якщо почуваєтесь краще.
📌Щоб протидіяти антимікробній та антибіотико резистентності – необхідно дотримуватися гігієни:
🧼запобігайте поширенню бактерій: мийте руки або використовуйте антисептики з вмістом спирту не нижче 70%;
😷уникайте контакту з хворими, а, якщо,самі маєте симптоми грипу або застуди залишайтеся вдома;
💉вакцинуйтеся проти інфекційних хвороб, відповідно до Календаря щеплень та рекомендацій МОЗ України;
🏥Якщо вам здається, що антимікробні препарати не діють — обов’язково зверніться до лікаря.
👨‍⚕👩‍🔬Будьте здорові!

Знайти